Sbohem a děkujeme, byl jsi dobrým člověkem …

05.12.2021

Jsme si vědomi svého života a své existence. Jsme si vědomi toho, že jsou naše a že je můžeme dle svého rozhodnutí i odpovědnosti naplnit a uskutečnit.  

V mnohamiliónové živočišné říši na této planetě jsme si toho vědomi jako jediní. Zázračné centrum v levé krajině spánkové - přírodo, díky!

Zdroj: Samphotostock
Zdroj: Samphotostock

Jsme si však vědomi i toho, že náš životní cyklus se jednoho dne uzavře a my zemřeme. I toho jsme si jako jediní vědomi. Přírodo, díky i za to. 

Žijme proto své životy tak, aby ti, kteří tady po nás zůstanou, mohli říci: "Sbohem a děkujeme, byl jsi dobrým člověkem". 

Autor článku:  Zdeněk Mahler

Mohlo by Vás zajímat

V poslední válce, druhé světové, sloužili koně lidem za vůbec nejtěžších podmínek. Za střelby pěchotních děl, v přítomnosti tanků, v atmosféře leteckých náletů, sirén, útoků raketometů. Při práci v nepředstavitelných podmínkách. Vlastně už tu neměli co dělat, byli tu jako nedopatřením.

První světová válka přinesla všem zastáncům klasického jezdeckého boje krvavé rozčarování. Nastupující brutální vojenská technika koně nejen těžce zraňovala a zabíjela, ale z bojů je začala jasně vytlačovat.

Proud přistěhovalců, kteří hledali štěstí a nový domov v Americe, postupně pronikal od pobřeží do hloubi kontinentu. Jejich putování bylo dramatické, cesta dostavníkem z jednoho konce země na druhý trvala v lepším případě tři týdny.